Pajerακηδες VS Pininακηδες (Βροντάτσηδες vs Φουρτουνάτσηδες)

Χώρος αναψυχής, ανέκδοτα, videos κλπ...

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Troll, Ιδρυτικά μέλη

Δημοσίευσηαπό mitsu k+s 2.5td » Σάβ Φεβ 04, 2012 00:06

Μπράβο στον αλπινιστή εαν και άργησε σε σημείο που πιστεψα οτι δεν υπάρχουν διαχειριστές στο φόρουμ. Συνχαριτήρια στον Sago για την παράθεση των πληροφορειών ως προς τις σταθερές αποστάσεις του σασί (τουλάχιστον έχει και τέτοιο) του sport & L200 και του ζητώ προσωπικά συγνώμη εαν με τον τρόπο μου συνέβαλα στο να το ευτελισω ως θέμα.
Εάν θυμάμε καλά το πινιν κάπου λέει 4LLC.
Το sport φορτώνει 5 άτομα με τις αποσκευές τους κοντά 1 κυβ. μέτρο και πάει απο έρημο μέχρι βάλτο και μέσα ακούς και iron maiden και έχεις χώρο για να χτυπιέσαι κιόλας.
Εαν δε είναι κοντά και το Πάσχα ρίχνεις πίσω σουβλισμένα αρνιά και κοκορέτσια και βάζεις και το κλουβί του επανιελ και την γιαγιά που κλάνει συνεχός και πας για το χωριό.
Εαν δε στο δρόμο δίπλα απο τις γραμμές του τρένου μας σταματήσει και ένας μηχανοδηγός και μας πει οτι χάλασε η μηχανή του τρένου χωρίς να το πολυσκεφτουμε μπαίνουμε μπροστά και το τραβάμε, έεετσι - έεετσι.
Επίσης ξαναγράφω οτι η μάχη δεν δίνεται με πληκτρολόγια αλλά στο πεδίο... και εάν θέλεται μάχη έχει πολλά καθίκια εισαγωγής αλλόθρησκα, αλλά και με διαθέσεις κατακτητή, καθός και εντόπια με κυβερνητικές τάσεις ανεξαρτήτου χρώματος για <<φάγωμα>>, που μπορείτε κάλιστα να επιτεθείτε σε αυτούς και όχι σε κάποιους άλλους που στο κάτω - κάτω έχουν την ίδια αγάπη με εσάς, όποιος δε θέλει αντιπαράθεση για την αντιπαράθεση τα πλήκτρα δικά του.
Αγάπα τον πλησίον σου με τα ελαττώματα του, εκτός και εαν καταστρέφει οτι πολυτιμότερο έχεις στην ζωή... mitsu k+s+s+v 2.5td
Άβαταρ μέλους
mitsu k+s 2.5td
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τετ Απρ 09, 2008 21:25
Τοποθεσία: Χώμα Ελληνικό και οπου να είναι.
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό drsonic 21 » Σάβ Φεβ 04, 2012 00:33

Εάν θυμάμε καλά το πινιν κάπου λέει 4LLC.

Το sport φορτώνει 5 άτομα με τις αποσκευές τους κοντά 1 κυβ. μέτρο και πάει απο έρημο μέχρι βάλτο και μέσα ακούς και iron maiden και έχεις χώρο για να χτυπιέσαι κιόλας.

Εαν δε είναι κοντά και το Πάσχα ρίχνεις πίσω σουβλισμένα αρνιά και κοκορέτσια και βάζεις και το κλουβί του επανιελ και την γιαγιά που κλάνει συνεχός και πας για το χωριό.

Εαν δε στο δρόμο δίπλα απο τις γραμμές του τρένου μας σταματήσει και ένας μηχανοδηγός και μας πει οτι χάλασε η μηχανή του τρένου χωρίς να το πολυσκεφτουμε μπαίνουμε μπροστά και το τραβάμε, έεετσι - έεετσι.

:lmao: :ha: :ha:
φιλε mitsu k+s επειδη εισαι νεος στο παιχνιδι σε διαβεβαιω οτι ολη η κοντρα και το ξυλο πεφτει μονο διαμεσου των πληκτρολογιων και σταματα εκει καθως αν ερθεις σε μια εκδρομουλα θα δεις οτι ολοι ειμαστε ενα σωμα μια ψυχη και ολα τα πειραγματα ειναι απλως πειραγματα και τιποτα αλλο. Η κοντρα αυτη ειναι αρχαια αλλα η αναζωπυρωση της βοηθαει στο να τσιγκλαει ο ενας τον αλλον και μας μπριζωνει για λασπομαχια. :buddy: :pajero: :priest:
Γι'αυτο χτυπα αλυπητα τους pininακηδες και ειμαι μαζι σου και πανω απο ολα ελα καμια φορα με τον πανθηρα να δειξουμε οτι κατι αξιζουν και τα sport γιατι ξεχνουν ποσες φορες τους ξελασπωσαμε :P :P :P :slap:
Άβαταρ μέλους
drsonic 21
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 22:53
Τοποθεσία: Αθηνα,Αγιοι Αναργυροι
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Σάβ Φεβ 04, 2012 01:32

mitsu k+s 2.5td
όπως λέει και ο drsonic 21 αυτή η πλάκα (γιατί περί πλάκας πρόκειται)κρατάει εδώ και χρόνια ,και αμα διαβάσεις απο την αρχή αυτό το θέμα (αν αντέξεις 39 σελίδες ) θα διαπιστώσεις οτι ξεκίνησε απο εμένα .Αρα όπως καταλαβαίνεις δεν εχω πρόβλημα με τον χαβαλέ και τα πειράγματα (χωρίς προσβολές ),αρκεί να μην "καπελώνουν" τόσο χρήσιμες δημοσιεύσεις συναδέλφων ,οπως αυτή του "SAGO"( και τον ευχαριστούμε ) ,και να γίνονται στις ενότητες που πρέπει .

Εδώ λοιπόν βγάλτε το άχτι σας .Επίσης συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το οτι η"μάχη" δεν δίνετε στα πληκτρολόγια ,αλλά στα βουνά , και ακόμα και εκεί να είσαι βέβαιος οτι δεν υπάρχει καμία αντιπαράθεση μεταξύ μας, μιας και ολοι είμαστε μια παρέα που ο ενας βοηθάει τον άλλον .Οσοι ειχαν διαφορετική αντίληψη οσο αφορά τις βόλτες και τις εκδρομές ,και ηταν του στιλ της "κοκορομαχίας " ήρθαν ειδαν και απήλθαν .
Ωστόσο για να μην ξεχνιόμαστε και να μπούμε στο κλήμα του θέματος η διαφορά pinin-pajero ειναι ΧΑΟΔΗΣ :hehe: όπως δείχνουν τα γεγονότα απο την γέννηση αυτού του φόρουμ
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Δημοσίευσηαπό themis » Σάβ Φεβ 04, 2012 08:03

Συγνωμη αλλα δεν μπορω να συνεχισω τι κουβεντα ετσι.....να γραφεται κατι χωρις να το υποστηριζεται .....και αναφερωμε στα περι μεταδοσης σχετικα με το σπορτ,εαν εχετε απαντηση να την ακουσουμε......και τελειωνω το θεμα με την αποψη του Στεφανου για την ελξη. To να ελκει ενα τετρακινητο ενα πολυ μεγαλο φορτιο δεν σημαινει τιποτα ,και φερνω σαν παραδηγμα ενα hamer 2 που μπορει να τραβηξει με την απιστευτη ροπη του τα 6 χιλιαδες κυβικα και με σχεση αργων 4-1 οσο 2-3 sport μεσα σε δυσκολο τερεν δεν μπορει να κουνησει ουτε το βαρος του.
pinin GDI 2.0L rear and front locker lift 6' tyre 32' long arm by ss-tn
Άβαταρ μέλους
themis
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2224
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 20:14
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Σάβ Φεβ 04, 2012 08:35

Nα υποθεσω οτι ο φιλος mitsu k+s ενοει οτι στα σπορτ δε εχει το κεντρικο για να κλειδωνει,αντιθετα με εμας????
Θεμη μη κολαμε στο τι μπορει να τραβηξει,αστο αυτο......στο "κορμι του" που σου ανεφερα ειναι το θεμα.Σιγουρα σε ολα τα τερεν δε μπορει να δουλευουν ολα καλα,σε καμια περιπτωση.Δε ξερω εαν εχεις δει ποτε το συγκεκριμενο "σκουπιδι" που αναφερες να περναει μπροστα να ξεμπαζωνει και να ανοιγει κατι "καλαμπακιωτικα αυλακια" εκει που αλλοι εχουν κολλησει με τακαρισμα και απλως περιστρεφουν τις ροδες!!!Τα βαρια και μεγαλα χρειαζονται και να ανοιγουν και κανα δρομο ποτε ποτε.Σιγουρα μερικες φορες ειναι σημεια που δε μπορει ουτε να σαλεψει.....και εσεις με τα Πινιν θα περναγατε για χαβαλε....







Τα "μακρυα και μεγαλα" ειπαμε εχουν αλλη χαρη :)
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό themis » Σάβ Φεβ 04, 2012 14:22

Φιλε πιστεψεμε μετα απο πολλα χρονια εμπειριας εχω δει πολλα οχηματα σε διαφορα τερεν και ξερω τι μπορει να κανει το καθε ενα,περα απο την πλακα ομως τρελενομαι με το να ισχυριζονται καποιοι οτι επειδη το αυτοκινητο τους εχει δυναμη απο θεμα κυβικων η θεμα ντιζελ και ροπης οτι μπορουν να πανε παντου,επειδη ξερεις πολυ καλα τι σημαινει βελτιωση μπορεις να καταλαβεις οτι τα οχηματα εκτος δρομου δεν υπαρχουν ετοιμα αλλα χτειζονται απο τον ιδιοκτητη τους,προσωπικα επειδη εχω κανει αρκετα στο δικο μου εχω καποια επιγνωση στο που μπορω να φτασω εγω και που ενα νορμαλ οχημα,και οχι μονο στα πληκτρολογια.......
pinin GDI 2.0L rear and front locker lift 6' tyre 32' long arm by ss-tn
Άβαταρ μέλους
themis
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2224
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 20:14
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Σάβ Φεβ 04, 2012 15:15

τα οχηματα εκτος δρομου δεν υπαρχουν ετοιμα αλλα χτειζονται απο τον ιδιοκτητη τους,


..........καλα εδω φιλε ουτε συζητηση!!!απλως ειναι πολλοι οι παραγωντες που μπορει να διαχωρισουν και δυο φαινομενικα ιδια αυτοκινητα.

Οποτε τωρα μπορουμε να το ριξουμε στη πλακα παλι!! :)
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pepe » Σάβ Φεβ 04, 2012 16:17

O.K. Mια απορια ... Ποσο απεχει απο το εδαφος τα διαφορικο στα πινιν;;....
Εγω εχω 25 εκατοστα (και ειμαι και καλο παιδι...χαχαχα)...
Αν δε το πας στο βουνο .. τι το πηρες το φουκαριαρικοοο;;;; Αντε παρε κανα αλλο και δωστο μπας και το χαρει κανας αλλος...
Άβαταρ μέλους
pepe
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 15:14
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu k+s 2.5td » Κυρ Φεβ 05, 2012 00:09

themis έγραψε:Φιλε πιστεψεμε μετα απο πολλα χρονια εμπειριας εχω δει πολλα οχηματα σε διαφορα τερεν και ξερω τι μπορει να κανει το καθε ενα,περα απο την πλακα ομως τρελενομαι με το να ισχυριζονται καποιοι οτι επειδη το αυτοκινητο τους εχει δυναμη απο θεμα κυβικων η θεμα ντιζελ και ροπης οτι μπορουν να πανε παντου,επειδη ξερεις πολυ καλα τι σημαινει βελτιωση μπορεις να καταλαβεις οτι τα οχηματα εκτος δρομου δεν υπαρχουν ετοιμα αλλα χτειζονται απο τον ιδιοκτητη τους,προσωπικα επειδη εχω κανει αρκετα στο δικο μου εχω καποια επιγνωση στο που μπορω να φτασω εγω και που ενα νορμαλ οχημα,και οχι μονο στα πληκτρολογια.......

Καλά συνάδελφε 118 ψώφια αλογάκια έχω μιας και ούτε το κιτ της steinbauer έκατσε στο αυτοκίνητο και η ροπή δεν έχει καμία σχέση με τα αντίστοιχα 2,5 ντίζελ αγροτικά μιας και θα έπρεπε να ξερεις οτι ο 4d56 της mitsubishi είναι παλαιάς τεχνολογίας κινητήρας απλά έχει μακροζωία, ότι χρειάζεται ένα επαγγελματικό όχημα μιας και για τέτοιο σχεδιάστηκε.
περί χτησιματος να σε ενημερώσω απλά οτι απο 11 χρονών εκανα θερινές διακοπές στο μηχανουργείο του πατέρα μου και ως τσιράκι στην αρχη έλεινα και έδενα κινητήρες ,ρουλάχιστων δύο την ημέρα τις καλές εποχές που είχε δουλειά πρίν πλακώση το μέτρο της πρώτης αποσυρσης, οποτε τα περι χτισίματος δεν πιανει σε εμένα, μιας και το πρώτο μου τετρακίνητο σε ηλικία 19 χρονών ήταν το μοναδικό pick up pου έβγαλε η subaru το οποίο απο 1600 το έκανα μετατροπή σε 2000 με gsr κινητήρα και το μόνο που το σταματούσε ήταν το ύψος του, κατόπιν ένα land rover 90' το οποίο αγόρασα 650000 δρχ και μετά απο 6 μήνες το πούλησα 2750000 δρχ απο το πολυ χτίσιμο.....κατόπιν ένα pajero δύπορτο 2.5 βενζίνα μοντέλο 89 το οποίο οχι μόνο έχτισα αλλα το σοβάντισα και του πέρασα και ηλετρικά......το οποίο και πούλησα το 2006 όταν ήρθε απο τα πρώτα , ίσως και το πρώτο πετρέλαιο στην αθήνα το σπορτ μου, το οποίο όχι χτίσιμο έχει φάει αλλα εάν ανατρέξεις είναι και απο τα πρώτα σπορτ που έχουν βελτιωθεί στην ελλάδα απο τον πρώτο μήνα που αγοράστηκε κιόλας.
όταν εσύ έχεις super select τετρακίνηση τι σημαίνει , μάλον οτι είναι καλυτερη απο αυτή που έχω εγώ, και που είσαι νορμάλ είναι το δικό σου όχημα και επιδέι το δικό μου είναι ανορμαλ και εγώ ακόμα πιο πολύ δεν φαντάζεσε που μπορώ να πάω....the end._
Αγάπα τον πλησίον σου με τα ελαττώματα του, εκτός και εαν καταστρέφει οτι πολυτιμότερο έχεις στην ζωή... mitsu k+s+s+v 2.5td
Άβαταρ μέλους
mitsu k+s 2.5td
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τετ Απρ 09, 2008 21:25
Τοποθεσία: Χώμα Ελληνικό και οπου να είναι.
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu k+s 2.5td » Κυρ Φεβ 05, 2012 00:22

και για να μην ξεχνιώμαστε η συγνώμη πήγαινε προς τον Sago, αλλα δυστηχώς κάπιοι που πραγματικά ευτελίασαν το θέμα και ας μην τους ήταν χρησιμο λόγο οχήματος, έκαναν την πάπια....
Μα τι λέω το έκαναν για δύο λόγους: πρώτο απο Ζήλεια που δεν έχουν τέτοιο τετρακίνητο και αυτοί και δεύτερον το απότέλεσμα της ζήλειας να ενημερώνονται για το σπορτ μιας και είναι το επομενο αυτοκίνητο που θα σπεύσουν να αγοράσουν.... :lmao: :hehe: :ha:
Αγάπα τον πλησίον σου με τα ελαττώματα του, εκτός και εαν καταστρέφει οτι πολυτιμότερο έχεις στην ζωή... mitsu k+s+s+v 2.5td
Άβαταρ μέλους
mitsu k+s 2.5td
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τετ Απρ 09, 2008 21:25
Τοποθεσία: Χώμα Ελληνικό και οπου να είναι.
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό themis » Κυρ Φεβ 05, 2012 23:35

Συγνωμη αλλα δεν μπορω να βλαλω ακρη με τα αναγραφωμενα σου,οποτε λεω να το σταματησω εδω και παμε παρακατω.........................................
pinin GDI 2.0L rear and front locker lift 6' tyre 32' long arm by ss-tn
Άβαταρ μέλους
themis
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2224
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 20:14
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu k+s 2.5td » Δευτ Φεβ 06, 2012 07:52

:oops: sorry iha to plhktrologio sta Kinezika...............
Αγάπα τον πλησίον σου με τα ελαττώματα του, εκτός και εαν καταστρέφει οτι πολυτιμότερο έχεις στην ζωή... mitsu k+s+s+v 2.5td
Άβαταρ μέλους
mitsu k+s 2.5td
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τετ Απρ 09, 2008 21:25
Τοποθεσία: Χώμα Ελληνικό και οπου να είναι.
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Δευτ Φεβ 06, 2012 08:00

ούτε το κιτ της steinbauer

Γιατι????


Και ας το ελαφρυνουμε λιγο το θεμα :)
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu k+s 2.5td » Δευτ Φεβ 06, 2012 10:07

stefanos έγραψε:
ούτε το κιτ της steinbauer

Γιατι????


Και ας το ελαφρυνουμε λιγο το θεμα :)

:hi: Καλημέρα Στέφανε , το συγκεκριμένο κιτ παρότι ήρθε απο γερμανία μιας και δεν το είχαν τα παιδιά απο την θεσσαλονίκη (που ήταν και πολύ εξυπηρετικά και ευγενικά μάλιστα) δεν λειτούργησε σωστά στο αυτοκίνητο μου ποτέ και επεστράφει πίσω και απο οτι μου έίπαν είχε κάποιο πρόβλημα με τον προγραμματισμό του και επιδή δεν είχα χρόνο τότε να ασχοληθώ λόγο κάποιου πολυ σοβαρού προβλήματος με την υγεία μου (ευτυχός την σκαμπούλαρα) το παράτησα το ΄θεμα μιας και τα 118 αλογάκια αμμα τα ταϊζεις δουλεύουν μια χαρα.
Το θέμα δεν το βάρυνα εγώ δυστυχός.
Υ.Γ. Απο Ραφήνα είσαι γιατι γύριζα χρόνια σε αυτά τα λημέρια μιας και μέχρι τα 35 έμενα για εννέα μήνες τον χρόνο σύνορα μάκρης με μαραθώνα.
Αγάπα τον πλησίον σου με τα ελαττώματα του, εκτός και εαν καταστρέφει οτι πολυτιμότερο έχεις στην ζωή... mitsu k+s+s+v 2.5td
Άβαταρ μέλους
mitsu k+s 2.5td
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τετ Απρ 09, 2008 21:25
Τοποθεσία: Χώμα Ελληνικό και οπου να είναι.
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Δευτ Φεβ 06, 2012 10:53

Σε ρωταω γιατι το συγκεκριμενο σε συναδελφο τουρμποκασελά....ουτε εκει δουλεψε σωστα(απο οτι ελεγε εβγαλε το αμαξι λιγοτερα στο δυναμομετρο απο οτι πριν!!!)....και απο οτι καταλαβα θελει ρυθμισμα απο εκεινους επανω στο αμαξι.......
ΥΓ Δε μενω Ραφηνα...το μαγαζι εχω εκει!!!
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παιδικη χαρα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες

cron