Κλειδωμένες ενότητες

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Troll, Ιδρυτικά μέλη

Δημοσίευσηαπό st-pinin » Σάβ Απρ 26, 2008 17:22

Εχω να πω κατι προς τους συντονιστες του Φορουμ και αφορα τις κλειδωμενες ενότητες στις οποιες εχουν προσβαση μονο καποια ''ειδικα μελη'',τι ειναι αυτο το περιεργο ρε παιδια?
Σαν μελη εχω την εντύπωση πως μπορουμε να εχουμε συμμετοχή σε ολα τα δρώμενα και γραφόμενα του club.Aλλιως τι club ειμαστε?
Μου θυμιζει το γνωστο ρητό, οτι στην ζουγκλα ολα τα ζωα είναι ισα,αλλα καποια ειναι πιο ισα απο τα αλλα!
Οι συναδελφοι vitarakiδες εκαναν και αυτοι club στο net και νομιζω οτι η προσπαθεια τους ηταν πολυ καλη,και εχουν ολα τα θεματα ανοιχτα σε ολους,μηπως πρεπει (αν και πιο παλιοι) να τους αντιγραψουμε?
Μου χτυπάει καπως ασχημα αυτη η επιλεκτικότητα στην πρόσβαση, και ενώ υπαρχουν ωραια θεματα προς συζητηση.
Άβαταρ μέλους
st-pinin
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2008 22:35
Τοποθεσία: Ναουσα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » Σάβ Απρ 26, 2008 20:44

Προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου αυτη η ιστορία, εν συντομία με ξενερωσε. Δεν μπορω να καταλαβω τον σκοπο.
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 09, 2008 19:23
Τοποθεσία: Αριδαία,Έδεσσα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό administrator » Κυρ Απρ 27, 2008 21:31

Aν και είμαστε μια διαδυκτιακή λέσχη, αυτο δε σημαίνει οτι δεν μπορούμε να κάνουμε διάφορα πράγματα όπως μια κανονική λέσχη. Για να δημιουργήσουμε αυτό το χώρο, έχουμε αφιερώσει (και συνεχίζουμε να αφιερώνουμε) αρκέτο απ' τον προσωπικό μας χρόνο και κόπο.
Οι ενότητες των μελών έχουν αυτον ακριβώς το σκοπό. Να διασφαλίσουν ότι τον κόπο μας δεν θα τον εκμεταλευτεί κανείς, όποιος κι αν είναι ο τρόπος εκμετάλευσης. Επίσης αποτελέι και τον χώρο που μπορούμε να συζητάμε για πράγματα που ίσως να μην αφορούν τον απλό χρήστη. Αυτό θα θέλαμε να το σεβαστείτε.

Αγαπάμε αυτό που κάνουμε και δεν έχουμε κανένα οικονομικό συμφέρον. Θέλουμε να βγαίνουμε έξω, όπου και να είναι αυτό το "έξω", και να περνάμε καλά. Αυτό είναι το σημαντικό για εμάς. Θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε κρυφές ενότητες. Τι σημαίνει αυτό; Δεν θα τις βλέπανε οι απλοί χρήστες, άρα δε θα κάναμε αυτή τη συζήτηση, αφού δε θα υπήρχε θέμα. Αυτό όμως θα ήταν σκέτη κοροϊδία, πράγμα που δεν αρέσει σε κανένα μας. Απ' την άλλη, το να διαβάζει κάποιος και τις ενότητες των μελών δεν είναι τόσο δύσκολο, αφού το μόνο που απαιτείται είναι η συμπλήρωση της αίτησης που υπάρχει στην πρώτη σελίδα. Απο 'κεί και πέρα είναι θέμα του καθενός το κατα πόσο επιδιώκει να γίνει μέρος της ομάδας μας ή όχι.

Όλα τα παραπάνω, πιστεύω ότι αντιπροσωπεύουν ολόκληρη την ομάδα που συνέβαλε στη δημιουργία αυτού του χώρου. Ελπίζω να σας κάλυψα, άλλωστε σκοπός μας δεν είναι να περνάμε το χρόνο μας μπροστά στο πληκτρολόγιο, αλλά στο βουνό.
Αν παρ' ολ' αυτά υπάρχει κάποια αντίρρηση, εδώ είμαστε να το συζητήσουμε.
Άβαταρ μέλους
administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 11:38
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Παρ Μαρ 12, 2010 16:32

Εχω και εγω μια ερωτηση.Οι κλειδωμενες ενοτητες παρουσιαζουν αρκετο ενδιαφερων,λογω των θεματων που βλεπω οτι εχουν(εξοπλισμος ,τεχνικα κτλ)και πραγματικα με ενδιαφερουν και μπορω να συμμετασχω.Ως κατοχος L200 δε μπορω να εκφρασω γνωμη για τα Pajero.Ακολουθησα τον πλοηγο και εκανα την αιτηση δοκιμου μελους αλλα τιποτα.Υπαρχει κατι στη διαδικασια που δεν καταλαβα η μηπως ειναι ελλειπης η αιτηση???
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Troll » Παρ Μαρ 12, 2010 17:07

Kατα καιρούς δεχόμαστε αιτήσεις στις οποίες δεν αναγράφεται το username. Αυτές οι αιτήσεις διαγράφονται αφού δεν μπορούμε να ξέρουμε ποιός έκανε την αίτηση ώστε να ενταχθεί στα δόκιμα μέλη.
Είναι σημαντικό να συμπληρώνετε το username σας!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Παρ Μαρ 12, 2010 17:27

Πιθανων να εχεις δικιο και να μην το συμπληρωσα ,νομιζα οτι αφου εγινε εγγραφη κατοπιν θα φαινεται.Θα το ξανακοιταξω.Ο.Κ
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό THE DOCTOR » Δευτ Οκτ 25, 2010 20:38

st-pinin έγραψε:Εχω να πω κατι προς τους συντονιστες του Φορουμ και αφορα τις κλειδωμενες ενότητες στις οποιες εχουν προσβαση μονο καποια ''ειδικα μελη'',τι ειναι αυτο το περιεργο ρε παιδια?
Σαν μελη εχω την εντύπωση πως μπορουμε να εχουμε συμμετοχή σε ολα τα δρώμενα και γραφόμενα του club.Aλλιως τι club ειμαστε?
Μου θυμιζει το γνωστο ρητό, οτι στην ζουγκλα ολα τα ζωα είναι ισα,αλλα καποια ειναι πιο ισα απο τα αλλα!
Οι συναδελφοι vitarakiδες εκαναν και αυτοι club στο net και νομιζω οτι η προσπαθεια τους ηταν πολυ καλη,και εχουν ολα τα θεματα ανοιχτα σε ολους,μηπως πρεπει (αν και πιο παλιοι) να τους αντιγραψουμε?
Μου χτυπάει καπως ασχημα αυτη η επιλεκτικότητα στην πρόσβαση, και ενώ υπαρχουν ωραια θεματα προς συζητηση.


+1000
Αν βρεις εμποδια μπροστα σου, μην αλλαζεις δρομο, απλα σκαρφαλωσετα......
Άβαταρ μέλους
THE DOCTOR
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 21:06
Τοποθεσία: Νεα Μακρη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » Τρί Νοέμ 02, 2010 20:53

Ποιος σου πε πως αλλα club δεν εχουνε κλειδωμενες ενοτητες? Απλα τις εχουνε κρυφες χωρις να το γνωριζει κανεις μονο λιγα μελη (συνηθως αυτοι που φτιαξανε το club).
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 29, 2008 11:50
Αυτοκίνητο:

Re: Κλειδωμένες ενότητες

Δημοσίευσηαπό is0 » Τετ Ιουν 24, 2015 08:24

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης ‹ Pajero ‹ Αξεσουάρ - Μετατροπές - D.I.Y
Αξεσουάρ - Μετατροπές - D.I.Y
Δεν έχετε τις απαραίτητες άδειες να διαβάσετε τα θέματα στα πλαίσια αυτής της Δ. Συζήτησης.

Ποτε κλειδωσε;
Άβαταρ μέλους
is0
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Σεπ 18, 2009 10:02
Τοποθεσία: κρήτη
Αυτοκίνητο:

Re: Κλειδωμένες ενότητες

Δημοσίευσηαπό jimkar » Πέμ Ιουν 25, 2015 08:27

Είχα ρωτήσει και στο παρελθόν αλλά δεν ειχα πάρει σαφή απάντηση. Ποιες ακριβως ειναι οι προϋποθέσεις για να εχω πρόσβαση στις ενότητες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
jimkar
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 24, 2011 22:40
Αυτοκίνητο:

Re: Κλειδωμένες ενότητες

Δημοσίευσηαπό administrator » Πέμ Ιουν 25, 2015 15:10

is0 έγραψε: Ποτε κλειδωσε;


Μετά την αναβάθμιση του sait και την αλλαγή του server έχουν αλλάξει όλες οι ρυθμίσεις .Οι περισσότερες έχουν επανέλθει , κάποιες μας ξέφυγαν
Άβαταρ μέλους
administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 11:38
Αυτοκίνητο:

Re: Κλειδωμένες ενότητες

Δημοσίευσηαπό is0 » Παρ Ιουν 26, 2015 08:00

administrator έγραψε:
is0 έγραψε: Ποτε κλειδωσε;


Μετά την αναβάθμιση του sait και την αλλαγή του server έχουν αλλάξει όλες οι ρυθμίσεις .Οι περισσότερες έχουν επανέλθει , κάποιες μας ξέφυγαν


ενταξει αφεντικο ολα καλα
Άβαταρ μέλους
is0
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Σεπ 18, 2009 10:02
Τοποθεσία: κρήτη
Αυτοκίνητο:

Re: Κλειδωμένες ενότητες

Δημοσίευσηαπό StuparArt » Δευτ Ιούλ 01, 2019 21:04

Καλησπέρα σε όλους. Με ποιον τρόπο θα μπορούσα να αποκτήσω πρόσβαση στις κλειδωμένες ενότητες και θέματα.

Κυρίως με ενδιαφέρει να μάθω κάποια πράγματα σχετικά με το Pajero Sport.
Σε λίγες ημέρες θα αποκτήσω ένα και με ενδιαφέρει η βελτίωση του και η προετοιμασία του για off road.

Ευχαριστώ για όποια απάντηση
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΠΑΙΔΑ ΜΕ ΑΚΡΙΒΑ ΓΟΥΣΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ
Άβαταρ μέλους
StuparArt
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 26, 2015 01:24
Τοποθεσία: Αθήνα
Αυτοκίνητο:

Re: Κλειδωμένες ενότητες

Δημοσίευσηαπό stefanos » Πέμ Ιούλ 04, 2019 16:12

Θα σε βολεψουν οι διαχειρηστες.
Το εχεις παρει βλεπω σοβαρα το συγκεκριμενο.
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Re: Κλειδωμένες ενότητες

Δημοσίευσηαπό StuparArt » Τρί Ιούλ 09, 2019 08:16

Καλημέρα Στέφανε. Χαχαχ όχι μόνο το έχω πάρει σοβαρά αλλά πριν λίγες ημέρες απέκτησα και ένα.

Ο στόχος να στηθεί κάτι σε εκδρομικό, cross-country και βλέπουμε... :)
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΠΑΙΔΑ ΜΕ ΑΚΡΙΒΑ ΓΟΥΣΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ
Άβαταρ μέλους
StuparArt
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 26, 2015 01:24
Τοποθεσία: Αθήνα
Αυτοκίνητο:

Επόμενο

Επιστροφή στο Δοκιμές, σχόλια και παρατηρήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron